Krnješevci se pominju kao naseljeni 1713. godine. Vizitaciona komisija Karlovačke mitropolije u svom izveštaju od 1750 -1751. godine zabeležila je da Krnješevci imaju 30 domova i da je crkva građena od drveta. Za istu crkvu vizitatori su 1766. godine dali i datum gradnje 1748. godinu.
Iz stare crkve sačuvana je ikona sa predstavom Nedremanog oka (danas u Galeriji Matice srpske u Novom Sadu), rad nepoznatog zografa iz 1730. godine. S obzirom na to da je crkva sagrađena tek 1748. godine, predpostavlja se da je između 1713. godine kada se Krnješevci pominju kao naseljeni, postojala je i privremena bogomolja, a da je ikona Nedremanog oka kupljena od neke starije crkve iz najbliže okoline.
Hram Blagoveštenja Presvete Bogorodice u Krnješevcima u ulici Vojačka br. 2 sagrađen je od tvrdog materijala je u klasicističkom stilu početkom treće decenije XIX veka. Opština u Krnješevcima je 29. marta 1820. godine zaključila ugovor sa vojno zidarskim majstorom iz Petrovaradina Karlom Kaskijem za građenje crkve.
Majstor je dobio da sa svojim pomoćnikom i „hanglagerom“ izvede zidarski, kao i tesarski posao. Za pokrivanje krova trebalo je da pripremi 13.838 komada crepa i 40 komada slemenjaka, potrebne letve, šindru i eksere.
Kaski je bio dužan da se stara i o drugim majstorima, koji su učestvovali u izgradnji crkve – stolaru, bravaru, staklaru, kovaču, limaru i farbaru. Morao je da sagradi crkvu u vremenskom roku od dve godine, a za svoj posao dao je garanciju od tri godine. Ukoliko bi se desila neka greška prilikom zidanja bio je obavezan da je o svom trošku popravi. Opština se obavezala da pribavi građevinski materijal – cigle, kreč, pesak. Za ovaj posao dogovoreno je da se majstoru plati 7.600 guldena, u bečkoj valuti i to u šest rata, a u proporciji sa njegovim radom.
Ikonografski repertoar raspoređen je u tri horizontalne zone. U prvoj zoni su prestone ikone: Sv. Nikole, Bogorodica sa Hristom, Hristos i Sv. Jovan. U soklu ispod prestonih ikona su: Povratak Agrikovog sina, Susret Bogorodice i Jelisavete, Hristos i Samarjanka i Usekovanje glave Sv. Jovana. Na dverima su: Sv. Arhanđel Mihajlo (severne), Blagovesti (carske) i Arhanđel sa Tobijem (južne). Iznad dveri su : Sv. Georgije, Tajna večera i Sv. Dimitrije.
Sredinu druge zone zauzima Sv. Trojica, a levo i desno su scene velikih praznika, Rođenje Hristovo, Sretenje, Krštenje , Vaskrsenje, Vaznesenje i Preobraženje. U trećoj zoni su u prvom redu stojeće figure proroka, a u drugom scene Hristovih stradanja. U sredini je grupa sa Raspećem, krst sa slikanim Raspećem i medaljonima Bogorodice i Sv. Jovana Bogoslova. Krst je postavljen iznad medaljona sa predstavom Skidanja sa krsta.
Slikarstvo na ikonostasu crkve u Krnješevcima izvedeno je u klasicističkom stilu. Figure su izdužene i bez plasticiteta sa anatomskim greškama, statične mirnih pokreta i gestova. Odeća je dosta monotono drapirana. Odjeci retardiranog baroka prisutnih su u scenama velikih praznika, kao barokno uznemireni ogrtači Hrista u Vaskrsenju i Vaznesenju.
Hromatska skala je tamna, sastoji se od zagasitocrvenih, sivoplavnih i mrkosmeđih boja. Sem ikonostasa Čortanović je slikao na arhijerejskom tronu Sv. Jovana Zlatoustog, a na Bogorodičinom tronu Bogorodicu sa Hristom i Istočnik isceljenja. Na severnoj naslikao je Davida sa Harfom, a na južnoj Sv. Jovana Damaskina. Zidne slike, takođe, pripadaju radu Petra Čortanovića. U oltaru u niši gornjega mesta je Hristos na prestolu, a u niši proskomidije Raspeća. U srednjoj školjki je Sv. Duh u vidu goluba.
U naosu na prvom svodu nad solejom je Savaot i četiri jevanđelista. Levo i desno od vrata na zapadnom zidu su stojeće figure srpskih svetitelja, a na južnom zidu u niši iznad vrata je Sv. Sava.
Rešenjem Zavoda za zaštitu spomenike kulture Sremska Mitrovica br. 106/83 od 10.01.1984.godine, Srpska pravoslavna crkva Blagoveštenja Bogorodice u Krnješevcima stavljena je pod zaštitu države. Odlukom Izvršnog veća Skupštine Autonomne Pokrajine Vojvodine XII broj:633-7/91 od 12. decembra 1991.godine crkva je utvrđena za nepokretno kulturno dobro od velikog značaja (“Službeni list APV” 28/91).